Moje „duchowe drogowskazy” cz.2

Opublikowano Czerwiec 27, 2016 by Pstrus in Różne wpisy i przemyślenia

Witam,

dzisiaj na początek cytat z książki – „Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada” DAPHNE KINGMA

„Kryzys pojawiający się w naszym życiu skłania nas nie tylko do tego, abyśmy zaczęli poszukiwać narzędzi, za pomocą których moglibyśmy poradzić sobie z dokuczliwymi bieżącymi problemami, lecz głównie do tego byśmy się rozwijali. Trudny czas, ból, choroba,  drastyczna zmiana naszej sytuacji, ściany, które się na nas walą, ziemia, która się nam spod stóp, potop, który nas zalewa, ogień, który trawi nasz świat – to wszystko „inspiruje” nas, do robienia rzeczy innych niż dotychczas, abyśmy stali się inni, lepsi, byśmy byli sobą bardziej niż do tej pory. To tak jakby te wszystkie katastrofy były znakiem od jakiejś Wyższej siły, od Boga; chcę, abyś zrobił coś innego. Nie uczyniłeś tego za pierwszym razem- albo nawet za setnym – zatem dostajesz jeszcze jedną szansę, „specjalny bonus” w twoim jedynym życiu, abyś mógł wprowadzić zmiany, których domaga się twoja dusza.”

Poniżej zamieściłam wybranych 10 zdjęć z mojej majowej wyprawy do Rajgrodu –  odwiedzając po drodze o Biebrzę – oczywiście, a jakże by inaczej 🙂 (reszta zdjęć w galerii). Pod każdym ze zdjęć, wypisałam po jednej rzeczy, z tych dziesięciu, które autorka w/w książki uważa za warte wypróbowania, w przypadku pojawiających się w naszym życiu kryzysów.

Klikając na miniaturkę, powiększysz zdjęcie i będzie można odczytać poszczególne sentencje. Miłego oglądania i czytania – zapraszam

Dorota 🙂

 

 

  1. Ewa napisał(a):

    Faktycznie, wtedy gdy jest kryzys, dopiero wtedy spowalniają a nawet zatrzymujemy się i rozglądamy. Teraz dostrzegamy, że możemy żyć inaczej, że czego innego chcemy, zauważamy sprawy ważne. W życiu wszystko jest po coś. Trzymam kciuki. Zdjęcia super. V.

Komentarze

Kategorie

Najnowsze zdjecia

DSC_0712 DSC_0704 DSC_0700 DSC_0682 Łania Łania Łania Łania Łania